BÁRA VACKOVÁ

Cestování

Mou vášní je objevování nových míst, překonávání

svých limitů a sbírání pestrých zážitků.

Procestovala jsem téměř 40 zemí. Vyrážím letadlem, stopem, pěšky i na koloběžce. Píšu o tom blog a Facebook s názvem @Historky z cest.

Nejvíce zážitky sdílím formou přednášek – cestovatelských projekcí nebo u svého stand-up s názvem Cestuj a neprokrastinuj to! Celkově proběhlo přes 70 repríz.

Kde jsem sdílela radost z cestování?

Cestovatelské festivaly: Kolem Světa v Praze, Nadivoko v Mrákotíně, Jarní ozvěny v Ostravě, Slow travel festival v Praze.

Kina: kino Lucerna a Bio Oko v Praze, kino Scala v Brně, kino Nadsklepí Kroměříž, kino Boskovice, kino Vatra Vsetín, kino OC Černý Most v Praze.

Kluby: Expediční klub v Brně, Klub cestovatelů – Hedvábná stezka v Brně, Klub cestovatelů Praha, Hobbycentrum Praha, Cooltour Ostrava, Kulturní centrum Hulín, klub Fénix Zlín,

Kavárny a další místa: Café Práh v Brně, kavárna Továrna Zlín, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Moravsko – zemská knihovna v Brně, gymnázium Evropská 33 v Praze, Sanatoria Klimkovice u Ostravy, Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves, Vědecká knihovna v Olomouci, Městská knihovna Břeclav.

Rozhovory v médiích o cestování:

Ženydívky.cz
Týden.cz
Týden.cz

Mám zájem o přednášku u nás

Moje hlavní témata

Cestuj - neprokrastinuj to!

Taky toužíš objevovat svět, jenže tě před každou cestou zastaví desítky výmluv? Stává se ti, že si lítostivě povzdechneš u cizích fotek a příběhů z dovolených? Chceš mít konečně vlastní zážitky, kulturní šoky a třeba i více poznat sám sebe? A přesně o tom to bude. Na mušku si vezmeme naše nejčastější výmluvy, proč necestujeme. Je škoda, že odkládáme i to, co nám dělá radost. Proč teda necestuješ zrovna teď? Je to tím, že nemáš peníze? Nemůžeš se stále odhodlat? Máš strach? Nevěříš si? Říkáš si, že nemáš pořádného parťáka? Nebo tě snad nenapadá, kam vyrazit? Zatoč s tím vším jednou provždy! Dojdi se pobavit, nabrat nový dech a získat odhodlání pro vlastní cestovatelské zážitky. Navíc se u komických historek naplno zasměješ cizímu neštěstí. Ulevíš si, že se přece tobě nemůže nic horšího stát.

Průšvihy při cestování

Cestovatelský stand-up plný komických historek, u kterých se věci zrovna dvakrát nepovedly. Bude to o napětí, smíchu, slzách, neuvěřitelných koncích, ponaučení a závěrem o velké chuti vycestovat. Jak i po sebevětších cestovatelských průšvizích mít chuť to opět zopakovat? Proč záleží na posledním momentu dovolené? Jaké krušné chvíle zažila Bára při cestování a jak z nich vybruslila?

Další moje témata

• Jižní Vietnam
• Tanzánie & Zanzibar
• Filipíny
• Thajsko
• Jak mít odvahu procestovat svět?

Máte zájem o přednášku?

Domluvme si bezplatné úvodní setkání.

Mám zájem